Tvoj náramok...

...tvoj príbeh

Polodrahokamy

Dary zeme, ktoré si už od nepamäti získavali našu pozornosť svojou farebnosťou a unikátnym leskom. Polodrahokamy sú prírodné vzácne kamene, ktoré sa odlišujú zložením, vlastnosťami a liečivými účinkami.

 • Achát  / Cyklámenový

  Pomáha pri odstraňovaní nepokoja alebo apatie. Od stredoveku je pokladaný za symbol zdatnosti a sily. Achát bol nosený ako amulet zaisťujúci dlhý život, úspech a dobrých priateľov. Pomáha nám nájsť pri komunikácií tie správne slová a vedieť spracovať kritiku.

 • Achát  / Zelený

  Achát zelený odhaľuje pravdu, pomáha akceptovať realitu a vynikajúco lieči emócie. Dodáva silu, energiu a odvahu, rozháňa strach a zvyšuje sebavedomie. Zlepšuje pamäť a koncentráciu, zvyšuje osobnú energiu a podporuje otvorenosť. Vo vzťahoch je achát kameň manželskej a partnerskej vernosti.

 • Achát  / žltý

  Žltý achát nám pomáha udržať rovnováhu v každodennom živote dodáva nám odvahu a výdrž. Prináša úspech a dlhý život, posilňuje sebaúctu a vzťah k vlastnému telu. Prehlbuje v nás fantáziu, kreativitu, vytrvalosť, ale aj samotnú vôľu do života.

 • Akvamarín

  Pomáha pri odstraňovaní nepokoja alebo apatie. Od stredoveku je pokladaný za symbol zdatnosti a sily. Achát bol nosený ako amulet zaisťujúci dlhtý život, úspech a dobrých priateľov. Pomáha nám nájsť pri komunikácií tie správne slová a vedieť spracovať kritiku.

 • Ametyst

  Silná energia ametystu pozitívne ovplyvňuje celé telo a tiež orgány. Pomáha pri prepracovanosti, v stresových situáciách, napomáha obnovovať mentálnu rovnováhu. Navodzuje pokojný spánok a príjemné sny. Je pokladaný za most medzi nebom a zemou. Pomáha prekonať žiaľ pri strate milovanej osoby.

 • Angelit

  Podporuje emocionálnu stabilitu a vytrvalosť. Pomáha preklenúť obdobie, kedy je človek extrémne zaťažený v práci alebo súkromnom živote. Tým, že likviduje utkvelé a škodlivé myšlienky, mierni schizofrenické a nutkavé predstavy. Zlepšuje celkovú komunikáciu. Poskytuje ochranu prostredia okolo človeka, ktorý ho nosí.

 • Aventurín

  Pôsobí vysoko kladne na všetko, čo má súvislosť s prosperitou a majetkom. Je to kameň pokoja a rozvahy. Učí nás prijímať život so všetkými starosťami a radosťami ľahko a v pokoji, s rozvahou. Je veľmi nápomocný pri depresii. Je to kameň šťastia.

 • Chryzokol

  Jeho nežné pôsobenie vyvoláva mier, lásku, súžitie s prírodou, harmóniu tela a ducha. Podporuje nás obdivovať zázraky prírody, dokonalosť všetkých foriem života. V ťažkých časoch prináša nádej. Pomáha odbúravať vnútorné bariéry, čo nám pomáha pri lepšej komunikácii s ostatnými. Pomáha nám lepšie pochopiť seba a druhých. V strese má ukludňujúce účinky.

 • Citrín

  Podporuje tvorivosť, komunikáciu, kreativitu a myslenie. Je symbolom pohody, tepla, vitality istoty a dôvery. Dodáva energiu a v neposlednom rade priťahuje financie. Napomáha využiť intuíciu v každodennom živote. Dokáže vás ochrániť pred zlom všetkého druhu. Umožňuje nám poučiť sa zo životných situácií vďaka jeho energii.

 • Granát

  Je kameňom ohňa, vášne, ale aj premeny a čistoty srdca so silnými regeneračnými účinkami. Dodáva životodárnu prebúdzajúcu sa energiu, túžbu poznávať doposiaľ nepoznané a prinášať hlbokú lásku. Podporuje pevné vzťahy, záujem o druhého, udržuje v rovnováhe sexuálnu túžbu a dokáže napraviť citovú disharmóniu.

Konfigurátor náramkov

Vytvoriť náramok